DSP- B pomiary wielkoskalowe

pomiary bezpieczników topikowych
pomiary bezpieczników topikowych

Stanowisko badawcze w firmie produkującej bezpieczniki topikowe to nie lada wyzwanie. Prądy do 4000 A Napięcia powyżej 2000V. temu wyzwaniu sprostaliśmy budując DSP-B. Wyzwaniem były tutaj nie tylko parametry prądowe ale i czas trwania zjawisk, które stanowisko rejestruje. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych kart National Instrument oraz oprogramowaniu LabView udało się rejestrować zjawiska zachodzące w trakcie przepalania bezpiecznika. Wymagało to jednak zbudowania m.in. bazy danych klasy terascale, ze względu na ilość danych gromadzonych w czasie każdej sekundy badania (500 tyś pomiarów na sekundę dla  każdej z trzech wielkości fizycznych) .

wyniki pomiarów bezpieczników topikowych
wyniki pomiarów bezpieczników topikowych

DSP-T – Jakość za rozsądną cenę

DSP -T to stanowisko pomiarowe do szybkiego testowania jakości elementów metalowo-gumowych. W oparciu o analizę potrzeb zaprojektowano konstrukcję  i dokonano doboru elementów pomiarowych stanowiska i akwizycji danych, takich jak rozwiązanie mechaniczne,  czujniki przemieszczenia, siły nacisku i temperatury , kartę pomiarową. Dzięki oprogramowaniu pomiarowemu zbudowanemu w oparciu o LabView uzyskano dokładny i prosty przyrząd spełniający wymagania pomiaru przemysłowego. W budowie stanowiska wykorzystano m.in. komunikację Modbus po RS-485 , karty pomiarowe Wobit oraz czujniki pomiarowe Lika.

DSP-T - ekran operatora
DSP-T – ekran operatora

 

Sztuczna inteligencja rozpoznaje części samochodowe

Sztuczna inteligencja to obecnie najszybciej rozwijająca się dziedzina informatyki. Zaś ta analizująca obrazy jest już naszą domeną. A ma wiele zastosowań. Wśród nich znaleźliśmy jej zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. We współpracy z firmą Pumaa tech sp. z o.o. na zamówienie firmy AURES Sp. z o.o. z Sosnowca zbudowaliśmy i oprogramowaliśmy stanowisko wspierające zachowanie jakości pakowania elementów wspomagane sztuczną inteligencją.

Problemem były pomyłki w pakowaniu elementów. Zastosowanie kamery śledzącej ruchy pakowacza, wraz z odpowiednio zbudowana analizą obrazu pozwoliło naszemu stanowisku na stwierdzenie czy pakowany element trafia do właściwego opakowania. Obecnie, w momencie gdy pakowacz się pomyli, rozlega się alarm dźwiękowy i świetlny ostrzegający o pomyłce. Jednocześnie stanowisko zostało rozbudowane o czytniki kodu QR, gdyż produkowane części oznaczane są takim wyróżnikiem. Dzięki czytnikom sprawdzana jest poprawność QR kodu i jego czytelność, co również czasami stanowiło problem.

Poniżej można zobaczyć ideę stojącą za stanowiskiem: Kamera obserwuje pole z którego pakowacz pobiera elementy(są dwa możliwe pola dla różnych typów elementów stąd dwie kamery). Sztuczna inteligencja rozpoznaje czy pobrał element lewy czy prawy (niezależnie od jego położenia w polu kamery). Następnie weryfikacji poddaje się QR kod i na końcu przełamywana jest bariera świetlna. Ciąg tych trzech zdarzeń musi być poprawny, by nie podniósł się alarm:

Dzięki zastosowaniu komputera przemysłowego całość szafy sterującej zajęła bardzo mało miejsca (tu: zdjęcie w trakcie montażu). Było to bardzo istotne z uwagi na brak miejsca na stanowisku. :

Stanowisko zostało wyposażone w kamery Basler Ace2:

Operator otrzymuje dyskretny sygnał wizualny poprawnej operacji:

oraz bardzo mocny sygnał wizualny błędnej sytuacji (tu: jednoczesne zdjęcie dwu elementów):

Stanowisko pracuje poprawnie już kilkanaście miesięcy. Producent części zamówił kolejne stanowiska.

Instalacje elektryczne zabudów pojazdów

W ciągu roku wykonujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu instalacji elektrycznych dla zabudów specjalnych na pojazdach ciężarowych. Instalację są zgodne z życzeniami klientów od najprostszych do znacznie rozbudowanych. Do tej pory wykonano instalacje na samochodach od 3,5 tony do 24 ton. W portfolio znajdziemy wszystkich znaczących producentów podwozi od Iveco przez MAN’a do Mercedesa. Wykonujemy je z materiałów powierzonych lub całkowicie własnymi siłami. Są to zarówno elementy oświetlenia dodatkowego jak i systemy sterowania jak i sterowania radiowego.

System wizyjny w systemie zapewnienia jakości

Tam gdzie mamy do czynienia z chemikaliami, nie zawsze obojętnymi dla człowieka, istotne jest by oddzielić proces produkcji od środowiska pracy. Problem pojawia się gdy potrzebna jest ingerencja człowieka w niebezpiecznym, czy choćby tylko bardzo zanieczyszczonym środowisku. Z taką sytuacją poradził sobie nasz system wizyjny, którego zadaniem było określić stopień zabrudzenia stalowych zbiorników mytych po przechowywanej w nich farbie. System rozpoznaje fakt zabrudzenia zbiornika i określa jego stopień. co ułatwia podjęcie decyzji o powtórnym myciu, z wykorzystaniem kosztownych i niebezpiecznych chemikaliów.

Na poniższym zdjęciu widać działanie systemu w trakcie testów:

Strony www

Wykonujemy różne strony internetowe, zależnie od potrzeb klienta. Począwszy od prostych statycznych stron opartych bezpośrednio o HTML. poprzez strony dynamiczne oparte na znanych silnikach CMS, jak Joomla, Drupal czy WordPress, do stron dynamicznych całkowicie autorskich, napisanych pod konkretną nietypową potrzebę firmy. Kilka wybranych stron prezentujemy poniżej. Przy ich wyborze kierowaliśmy się faktem, że strony działają w postaci jaką nadaliśmy  w trakcie tworzenia.

Agencja pośrednictwa pracy i pracy tymczasowejStrona forum dyskusyjnego dla inżynierów- obliczenia MES, CADGiełda transportowa - wolne ładunki , wolne pojazdyfundacja akademia młodych mistrzówStrona firmowa Cybro- aplikacje dla przemysłuStrona amatorskich zdjęć zwierząt domowychStrona amatorskich zdjęć dzieciFirma prawnicza handlująca spółkami prawa handlowegoAgencja pośrednictwa pracy i pracy tymczasowejStrona www:domyskrajlasu.plfirmekupie.com-strona kancelarii prawnej

Wytrzymałość tablicy ogłoszeniowej

tablica ogłoszeniowa
tablica ogłoszeniowa

Przedmiotem analizy były obliczenia stateczności i wytrzymałości wielkogabarytowej tablicy ogłoszeniowej wykonanej ze stali. Model tablicy wykonano w oparciu o elementy belkowe uzupełniony o elementy membranowe służące do zadania obciążenia poprzez ciśnienie oraz elementy brzegowe służące do zadania sprężystości gruntu. Analiza weryfikowała nowy projekt tablicy o wymiarach 18x6m. W ramach obliczeń określono wytrzymałość konstrukcji oraz jej stateczność. Analiza posłużyła też do weryfikacji posadowienia konstrukcji.

Analiza belki przeciw najazdowej

Belka przeciw najazdowa
Belka przeciw najazdowa

Celem opracowania było sprawdzenie przemieszczeń konstrukcji pod obciążeniem wynikającym z najbardziej wymagających przypadków pracy konstrukcji wskazanych w przepisach prawa. Dokonano obliczeń konstrukcji i i na drodze obliczeń nieliniowych (duże przemieszczenia) oraz z uwzględnienim zagadnienia kontaktowego. Jako metodę obliczeń zastosowano metodę elementów skończonych. Obliczenia wykonano na oprogramowaniu FEMAP zintegrowanym z programem obliczeniowym NASTRA. Obliczenia były elementem homologacji pojazdu wykonywanym przez ITS Warszawa.

Obliczenia wytrzymałościowe
Obliczenia wytrzymałościowe

Remonty

Automatyka Omron
Automatyka Omron

Większość realizowanych przez nas remontów to krótkie kilkugodzinne interwencje. Zdarzają się jednak trudne problemy z uwagi czy to na konieczność  stosowania rozwiązań już dzisiaj niespotykanych, czy to na brak np. dokumentacji dla naprawianych urządzeń.  Takie trudne interwencje są jednak miarą naszych umiejętności. Co ciekawe z naszych doświadczeń, że mimo wysokiego kosztu są i tak znacznie tańsze niż rozwiązania alternatywne. Dlatego zanim zdecydujesz się na przezbrajanie swojej automatyki zapytaj się nas, może istnieje prostsza i tańsza metoda uruchomienia maszyny.

Remont automatyki
Remont automatyki